Rekonstrukce Střechy

Tesařství České Budějovice

J. Š. Baara 39, 370 01 České Budějovice

tel: 724 311 880


Rekonstrukce střechy a krovů

Nabízíme komplexní řešení pro rekonstrukce střechy

rekonstrukce střechy

Střecha je důležitou částí vašeho domu, chalupy či chaty - v jakém stavu bude vaše střecha, od toho stavu se bude odvíjet i celkový stav vašeho objektu. Pro kvalitní rekonstrukce střechy je podstatné správné určení vhodných materiálů a technolgických postupů oprav, aby se vaše opravená střecha stala oporou pro dobrý technický stav vaší nemovitosti. Díky, letitým zkušenostem v péči o střechy a krovy památkových objektů, jsme schopni vybrat ty nejlepší řešení pro váš krov a střechu.

V rámci rozšiřování naší firmy, chceme nabídnout naše zkušenosti a nové služby malým investorům a soukromníkům. Proto se v naší nabídce objevily nově i vyklízecí a bourací práce, pokrývačské a klempířské práce. Naše služby poskytujeme, jak komplexně, tak si můžete vybrat jen určité práce z naší nabídky pro vaše rekonstruce střechy.

Vaše střecha bude u nás v dobrých rukách.

rekonstrukce střechy

Posouzení stavu

Po seznámení se s celkovou situací stavby, provedeme průzkum v uvažovaném prostoru opravy a v místech viditelného nebo předpokládaného poškození dále také v místech nepřímo související s opravovaným prostorem. Zjišťujeme rozsah a typ poškození, použitý materiál, způsob a řešení oprav. Díky letité zkušenosti v oboru jsme schopni pracovat i bez projektů, pokud nejsou k dispozici, čímž se snažíme nezvyšovat cenu oprav. Pro tuto službu není nutné abychom zakázku sami realizovali, více o naší konzultační činnosti se dovíte na stránce Poradenství.

Bourací a vyklízecí práce

Rekonstrukce střechy často přináší potřebu opatrného bourání, rozebírání střech, krovů, zdiva atd. při maximální možné šetrnosti a zachování původního materiálu, úklidu špatně přístupných prostor, či šetrného rozebrání a třídění odpadu, nebo jen prostého úklidu v místech kam se často nevstupuje, při použití např. průmyslových vysavačů. Díky naším kontaktům jsme schopni materiál roztřídit na odpadní a použitelný, a pokusit se materiál k dalšímu použití prodat a o zisk se rozdělit s majitelem, nebo ho použít k další realizaci staveb majitele. Více se můžete dovědět na stránce Bourací a vyklízecí práce.

rekonstrukce střechy

Vlastní oprava

V případě rekonstrukce krovu, po zjištění profilů a délek jednotlivých napadených prvků a objednání na pile, následuje předání staveniště a zahájení oprav.

Při výměně krytiny kontrolujeme stav krovů a zdiva, pokud to situace vyžaduje opravíme poškozené části trámů, bez nutnosti výměny celého prvku. Krov můžeme doplnit o vikýře, volská oka, napoleonské klobouky, nebo i jiné drobné tvarové úpravy krovu a to i v případě, že je již položena nová krytina.

Adaptace podkroví

Provádíme realizaci adaptace podkroví v celém rozsahu, od konstrukcí a zateplení podlah a štítových stěn, přes stavbu příček, až po zaizolování střešních ploch a zaklopení stropů. Pokud je to přáním zákazníka, opracujeme stávající prvky do podoby přijatelné v interiéru a ošetříme je vhodnou povrchovou úpravou.Více se můžete dovědět na stránce Adaptace podkroví.


rekonstrukce střechy
rekonstrukce střechy
rekonstrukce střechy